Dávání si výzev v životě má mnoho pozitivních a důležitých důvodů. Proč by si člověk měl v životě dávat výzvy?
Rozvoj a růst: Výzvy Vám umožňují stále se učit. Když se postavíte před novou výzvu, budete muset získat nové dovednosti, zlepšit své znalosti a překonat překážky. Tím se posunete dál a dosáhnete osobního a profesního růstu.
Sebevědomí: Úspěšné zvládnutí výzev Vám poskytuje důvěru v sebe sama. Když si dokážete poradit s obtížnými úkoly, budete věřit ve své schopnosti a budete se cítit silnější.
Životní spokojenost: Dosažení cílů a překonání výzev přináší pocit uspokojení a radosti. 
Nové zkušenosti: Díky výzvám získáte nové zkušenosti. Můžete objevit nové zájmy, setkat se s novými lidmi a prozkoumat nová místa.
Posílení odolnosti: Zvládání výzev Vás naučí, jak se vyrovnávat se stresem a tlakem. To Vám pomůže vyvinout emocionální odolnost a lépe se vypořádat s nečekanými situacemi.
Motivace: Výzvy Vám mohou posloužit jako zdroj motivace. Stanovení si cílů a pracování na jejich dosažení Vás udržuje aktivní a zaměřené na to, co chcete dosáhnout.
Střídání rutiny: Dávání si výzev Vás vytrhne z rutiny každodenního života, umožní Vám prožívat nové zážitky.
Vytváření vzpomínek: Zvládání výzev Vám umožní vytvářet vzpomínky a příběhy, které budete moci sdílet s ostatními.
Překonání obav: Postavit se výzvám Vám umožní překonat obavy a pochybnosti. Zjistíte, že jste schopni dosáhnout mnohem více, než jste si mysleli.
Inspirace pro ostatní: Vaše úspěchy při zvládání výzev mohou inspirovat a motivovat i ostatní lidi kolem vás.
Lze říci, že dávání si výzev je důležitou součástí osobního rozvoje a naplňuje život smyslem a dobrodružstvím.
Chcete-li si přečíst narozeninovou výzvu, kterou jsem pro Vás vytvořila, přejděte v den svých narozenin na moji FB stránku Naplněné vztahy.
 
Krásné dny.
Jindra Vodárková