Partnerská krize a řešení

Zůstat anebo jít? Jak vyléčit vztah?

Partnerská krize a její řešení v dlouhodobých vztazích.

Zkušenost dle výpočtů Numerologie napovídá, že určité vztahy mají lepší soudržnost než jiné. Proč některé vztahy „přežijí“ to, co jiné od sebe oddělí při prvním náznaku problému? Záleží na více aspektech.  Numerologie je jeden z ukazatelů  Vašich možností a potřeb. Je třeba nezaměňovat potlačení emočních a fyzických potřeb ve vztahu se stresem, kterým jsme během života ve vztazích prošli, který lze léčit.

Proč jste si vybrali partnera, se kterým jste? Jaký je Váš vztah nyní?

Ve Vašem emočním světě mají velký vliv rodiče a Váš postoj k jejich vztahu v dětství, kdy vzory automaticky přejímáme. Můžete si stokrát říci "Nebudu jako on (ona)", budu to dělat jinak. Ať chcete nebo ne, otisk obou je ve Vás. V rodině, kde je více dětí, často každý ze sourozenců popisuje jiný příběh – dle vlastní citlivosti a vyhodnocování jednotlivých prožitků. Jedno dítě může vidět například otce, který není stále doma pro pracovní povinnosti jako člověka, který ignoruje matku a druhý jako hrdinu, který jde za svým cílem. Z toho pak vzniká v mysli závěr, který se ukládá do emočního těla a následně přístup, jak budu ke vztahům v budoucnu přistupovat a jak se v nich budu chovat. A co v nás zůstává, když je v rodině násilí, alkohol, bouřlivý rozchod apod.? Jak se chovali rodiče k Vám, tak si budete vážit sama sebe a dle toho reagovat. První láska, i každý další vztah a jeho vývoj bude utvářet Váš další emocionálně-myšlenkový postoj. Pokud vztahy bolí, málokdo si udělá konstruktivní závěr. S pocity nás většinou nikdo pracovat neučí. Je to na nás samých. Emočnímu tělu je zatím málo věnováno, náš svět upřednostňuje vše hmotné. Je to však jen střípek mozaiky, který si prokazatelně bez spolupráce TĚLO - EMOČNÍ TĚLO - DUCHOVNÍ TĚLO (chcete-li TĚLO-DUŠE-DUCH), nevystačí. Nemusíme to vidět - zrak je projekt fyzična, lze to však cítit. To všichni umíme. Mimosmyslové vnímání pracuje ve světě duchovním. Stějně jako se učíme pracovat s tělem prvním nádechem počínaje, nechtějme sami po sobě a vůbec ne po partnerovi, či svém okolí, schopnost umět reagovat okamžitě správně ve vztazích. Co je správně? Jiné správně může vnímat každý z nás, je třeba komunikovat. Nemluvíme teď o hlubokých pravdách, které jsou v každém z nás. Chápat druhé je do jisté fáze těžké, když se Vám to opravdu podaří, stane se to lehkým. Stejně, jako když se učíte cokoli.

Co s tím?
Je třeba pracovat na vnitřních emočních vzorcích a zároveň myslí vyhodnocovat stávající stav a pozorovat vývoj. Proč si myslím to, co si myslím? O sobě, o druhém, o vztahu a životě vůbec? Stejné přitahuje stejné, každá naše myšlenka je stavebním kamenem budoucnosti, takže nejen – važte slova, myšlenky jsou daleko podstatnější. Již zmíněné - nezaměňujte potlačení vlastních potřeb s uloženým stresem. O všem otevřeně komunikujte, místo výčitek dávejte návrhy na zlepšení. Neuzavírejte se sami do sebe. Samota prospívá, pokud je to fáze urovnání si mysli, ne odmítání. 

Trvalý vztah se většinou nevyhne neshodám, je to přirozené, není možné, aby dva jedinci dělali naprosto stejná rozhodnutí. Je však nutné každý nesouhlas považovat za problém? Ten nastane, pokud nenajdeme kompromis z dlouhodobého pohledu. Jeden se neustále podřizuje z nedostatku průraznosti a druhý si jde svojí cestou (pokud jsou tak oba spokojeni, je to v pořádku), finanční nerovnováha, dlouhodobé sexuální neshody, emoční nenaplněnost, duchovní nesoulad, to vše je třeba posoudit i počítat s tím, že se vše stále mění, vyvíjí a je třeba dbát na opravdu dlouhodobé ukazatele. Může se stát, pod tíhou povinností, že aniž si to uvědomíte, nastane odcizení. Je třeba emoční vazbu oživit, vyléčit a znovu posilovat, než se trhlina zacelí.  Na začátku je nutné 100% rozhodnutí obou partnerů vztah budovat. Komunikace pomůže v pochopení, ale chápání je stav mysli a samo k lásce nestačí, musíte i jednat, udělat potřebnou změnu. Vzpomeňte, co Vás bavilo na začátku vztahu. Najděte, co máte společného, užívejte společně trávený čas, vyhraďte si pro sebe prostor pro to hezké. Vztah z rozumu nechce nikdo, není v něm romantika tolik potřebná pro ženy a pak ani vášeň a sex. V dlouhodobých vztazích budujte nejen důvěru a vzájemnou podporou, ale i si vytvářejte samostatný prostor, abyste se těšili domů.

Časté zkoušky vztahů přichází s příchodem i odchodem dětí, při neúměrném stereotypu a zátěži ze světa poviností, při finanční zátěži či nemoci, ztrátě v rodině.... V ideálním případě se partneři podpoří, ale když je toho příliš, je těžké to zvládnout. Nepřehazujte si vinu, snažte se ubrat, kde to lze, než se vše znormalizuje. Nebuďte v tom sami, dívejte se a naslouchejte okolo. Nikdy v tom nejste sami, jen je třeba si to uvědomit.

Co doporučit?

Neukvapujte se v rozhodnutích. V případě, že do života vstoupí někdo jiný, často bývá jen náhražkou toho, co nám schází nebo neodpuštěním toho, co bylo. Chtějte emoce, ale nejednejte pouze na základě nich, mění se. Neposlouchejte kamarády a kamarádky, zejména ty rozvedené a ukřivděné. Komunikujte. Pracujte na vztahu, ale musíte oba. Vyhledáte-li pomoc odborníka, naslouchejte jen tomu, který nestraní jednomu z partnerů. Často se nám něco děje pro zkušenost. Nemáte-li již na řešení sílu, dejte si pauzu, často je na tahu v tu chvíli právě ten druhý. Pokud partnera milujete a vážíte si ho, vše dobře dopadne. Láska vždy vychází zevnitř, naslouchejte svým pocitům a intuici, zbavte se dogmat a mějte rádi sami sebe, pak jste v bezpečí a budete šťastni.